V Očkovacím autobuse dostalo vakcínu 1 200 lidí

Po téměř dvou měsících provozu skončil úspěšný projekt „Očkovacího autobusu“.

Očkovací autobus dohromady projel celkem třicítku míst po celé metropoli, kde zdravotníci aplikovali vakcínu téměř 1 200 zájemcům. Smyslem projektu ale nebylo jen samotné očkování, ale cíl byl především propagační a vzdělávací. Další stovky lidí se tak přišly do autobusu poradit s lékařem nebo zjistit více informací o očkování a o onemocnění covid-19. Jednou z hlavních výhod Očkovacího autobusu byla skutečnost, že není potřeba se předem jakkoliv registrovat přes Centrální rezervační systém a stačí se pouze dostavit na místo. 

Jednotlivé zastávky se vždy nacházely na oblíbených místech Pražanů a také tam, kde se aktuálně konaly kulturní akce. Autobus tak zastavil na příklad v Zoo Praha v Troji, na náplavkách u Rašínova i Hořejšího nábřeží, dále třeba na Olympijském festivalu ve Stromovce nebo na Výstavišti Praha.

Celou akci zastřešovala příspěvková organizace Metropolitní zdravotnický servis, a v Očkovacím autobuse pracoval zdravotnický tým ze společnosti MEDICON, a.s. Autobus bezplatně zapůjčil Dopravní podnik hl. m. Prahy a Zdravotnická záchranná služba hl. m. Prahy zase poskytla automatizovaný externí defibrilátor (AED). Na provozu Očkovacího autobusu se v neposlední řadě podílel Český červený kříž. Městská poliklinika Praha pomáhala s očkováním samoplátců.

Kdo se ještě nestihl naočkovat proti koronaviru a má zájem, nabízí se mu stále řada možností po celé Praze, kde mu vakcína bude aplikována. K dispozici je nové menší očkovací místo v Kongresovém centru Praha nebo například očkovací centra ve větších nemocnicích, případně nadále očkují někteří praktičtí lékaři. Kompletní přehled i další aktuální informace jsou na webu ockovani.praha.eu.