Vzniká nový multidisciplinární a multikulturní tým věnující se duševnímu zdraví uprchlíků z Ukrajiny

Metropolitní zdravotnický servis, p.o. rozbíhá spolu se třemi etablovanými poskytovateli sociálních a zdravotních služeb inovativní tým, který bude složený převážně z ukrajinských odborníků na duševní zdraví a bude poskytovat komplexní psychosociální podporu. Společně ho budou provozovat Green Doors, Fokus Praha a AMIGA – Agency for Migration and Adaptation. MZS projekt koordinuje a odborně garantuje. Projekt podpořil Magistrát hl. m. Prahy.

Vznikající multidisciplinární tým bude poskytovat služby zejména dětem a ženám, které uprchly před válkou z Ukrajiny a našly dočasné útočiště v hlavním městě. Specializovaná podpora bude zajištěná v oblasti duševního zdraví, traumat ze ztráty blízkého či domova, úzkosti nebo pocitu bezmoci a bezvýchodnosti. Poskytuje pomoc těm, kteří se setkají s nějakou formou zneužití, potřebují podporu při zvládání duševní nemoci, ale i lidem, kteří se potřebují vyznat v nové životní situaci v novém sociokulturním prostředí.

Projekt umožní vyhledávat jednotlivce i rodiny, které propadávají systémem humanitární pomoci, a bude jim nabízet dlouhodobější specializovanou podporu v jejich jazyce, což je v pomáhajících profesích zásadní. Zároveň nabídne ukrajinským terapeutům a dalším expertům, kteří sami prchají před válkou, možnost uplatnit své profesní dovednosti při pomoci krajanům.

Tiskovou zprávu k projektu najdete zde: https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/v_praze_vznika_multidisciplinarni_tym.html?fbclid=IwAR1qFATTRYuaT32gfTbVZSZt7_Detvhx7e1z-prOqRig_jw01PomK2t2vU0

Tiskovou konferenci, na které byl projekt představen, můžete shlédnout zde: https://youtu.be/75r56JXrQpk